Aktualności

Ciechocinek – miasto, w którym sezon trwa cały rok

Ciechocinek – miasto, w którym sezon trwa cały rok

Ciechocinek to najbardziej znana i największa nizinna miejscowość kuracyjna w kraju przyciągająca co roku tysiące wypoczywających. Nie bez powodu określana „perłą uzdrowisk polskich”. Z czego wynika fenomen miasta i co oferuje odwiedzającym?

Miejscowości uzdrowiskowych takich jak Ciechocinek w Polsce jest zaledwie 45.  Status ten, otrzymują obszary o walorach prozdrowotnych, wyróżniające się wyjątkowym klimatem oraz bogate w naturalne surowce lecznicze. W Ciechocinku to przede wszystkim złoża wód mineralnych. W połączeniu z niezwykłymi walorami krajobrazowymi i różnorodną szatą roślinną oraz historyczną zabudową tworzą niezwykłe miejsce na mapie Polski.

Miasto kuracjuszy

Każdy, kto chociaż raz odwiedził Ciechocinek, zapamiętał niezwykle charakterystyczne dla tego miasta budowle: ogromne, drewniane tężnie, które służą do odparowywania wody z solanki. Leczniczy mikroklimat panujący wokół nich przyciąga rzesze kuracjuszy, chcących odzyskać witalność. To właśnie wody lecznice takie jak chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych w tym regionie źródeł solankowych stanowią podstawę rozwoju miasta. Ciechocinek w odróżnieniu od miejsc typowo turystycznych, w znacznie mniejszym stopniu dotyka problem tzw. popytu sezonowości. Przez cały rok jest chętnie odwiedzany przez osoby z problemami narządów ruchu, chorobami reumatycznymi, układu oddechowego, nerwowego czy krążenia. W połączeniu z licznymi zabiegami oferowanymi przez tutejsze sanatoria takimi jak kąpiele solankowe czy siarkowe, balneoterapię, masaże czy gimnastykę wpływają na poprawę stanu zdrowia odwiedzających.

Doceniane przez turystów

Ciechocinek przyciąga jednak nie tylko osoby chcące odzyskać dobre samopoczucie. Jest również doskonałą, mniej typową opcją spędzenia rodzinnych wakacji w klimatycznym, niezwykle estetycznym miasteczku. Turyści chętnie odwiedzają region przez cały rok. Ci, rzadziej korzystający z zabiegów, kąpieli czy inhalacji zaraz po śniadaniu wyruszają na długie spacery. Miasto zostało zaadaptowane tak, by była to prawdziwa przyjemność. Cztery, duże, stanowiące łączenie ponad 140 ha parki, zielone skwery pełne starych drzew czy kwiatowe rabatki co roku obsadzane ponad 300 tys. sadzonek będące chlubą miast są prawdziwym rajem dla oczu. Na mapie Ciechocinka znajdziemy również kilka obowiązkowych punktów takich jak: Fontanna Żaba, Ciechociński Deptak Sław czy Zabytkowa Warzelnia Soli. Turystom i kuracjuszom miasto proponuje również imprezy letnie w muszli koncertowej. Goście mają okazję poznać kulturę Kujaw, usłyszeć koncerty orkiestry, wziąć udział w festiwalu czy obejrzeć sztuki teatralne na deskach Teatru Letniego.

Okazja dla inwestorów

11 tysięczne miasto co roku odwiedza ok. 185 tysięcy osób. Z zabiegów rehabilitacyjnych korzystają jednocześnie tysiące ludzi z kraju i z zagranicy. 20% wszystkich odwiedzających stanowią przyjezdni z poza Polski. Miejscowość szczególnie upodobali sobie nasi zachodni sąsiedzi na co niewątpliwie wpływ ma centralne położenie Ciechocinka oraz bardzo dobra dostępność komunikacyjna (zlokalizowany przy autostradzie A1). Warunki te, stwarzają również okazję dla inwestorów chcących ulokować środki w projektach nieruchomościowych. Obecnie, miejscowość dysponuje bogatą bazą noclegową – funkcjonuje tu ok. 30 sanatoriów uzdrowiskowych proponujących zabiegi lecznicze oraz kilkadziesiąt hoteli i pensjonatów. Jednakże, te już istniejące, w przeważającej większości wciąż proponują wypoczynek w standardzie do trzech gwiazdek. Brakuje tych, które spełniałyby oczekiwania najbardziej wymagających turystów i kuracjuszy.

Nowa klasa apartamentów

W willowej części miasta, 300 m od słynnych tężni solankowych i 15 minut spacerem od centrum, powstaje inwestycja „ Przy Tężni Residence”. Obiekt będzie składał się ze 131 apartamentów o powierzchni od 25 do 30 m2 wykończonych pod klucz. Nieruchomość zachwyci elegancją, prostotą i klasą. Z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców budynek zostanie wyposażony w windy, balkony oraz zewnętrzne miejsca parkingowe. Dodatkowo, specjalnie dla mieszkańców na terenie inwestycji zaplanowano strefę aktywnego wypoczynku.Wykorzystując uzdrowiskowy klimat Ciechocinka „Przy Tężni Residence” będą miały charakter inwestycyjny z przeznaczeniem pod wynajem wraz z usługą operatorską.

Planowana inwestycja to obiekt mieszkaniowy podlegający 8% stawce VATProjekt objęty jest przepisami Ustawy deweloperskiej zapewniającej większą kontrolę wpłacanych środków do dewelopera.

A Ty jakiej nieruchomości szukasz?

Zostaw kontakt do siebie a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i przedstawi możliwie najlepsze rozwiązanie.

Administratorem podanych danych osobowych jest Marshall Real Estate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 03-699, ul. Uznamska 12/5 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000843974. Wysokość kapitału zakładowego wpłaconego w całości: 20 000 PLN. NIP: 5242901821. Wszelkie informacje dotyczące celów i sposobów przetwarzania oraz dotyczące praw przysługujących osobom, których dane osobowe dotyczą, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Polityce prywatności – Marshall Real Estate