Aktualności

Wyspa Sobieszewska – nieodkryte piękno polskiego wybrzeża

Wyspa Sobieszewska – nieodkryte piękno polskiego wybrzeża

Wyspa Sobieszewska będąca nadmorską dzielnicą Gdańska kryje w sobie wiele tajemnic. Na obszarze znajdującym się niecałe 15 min jazdy samochodem na wschód od centrum miasta, możemy znaleźć czyste, niezatłoczone plaże, niezmienioną naturę oraz klimat sprzyjający wypoczynkowi. To nieoczywiste miejsce na terenie Trójmiasta, zyskuje coraz więcej sympatyków a co za tym idzie – dynamicznie rozwija się o nowe inwestycje.

Przewagą wyspy są z pewnością panujące tu warunki naturalne. Przylegający do niej 11 km pas szerokich plaż prowadzący od Rezerwatu Ptasi Raj aż do Rezerwatu Mewiej Łachy zachwyca czystością oraz malowniczym pasmem wydm. Plaże regularnie otrzymują wyróżnienie „Błękitnej flagi”, które przyznawane jest tylko najlepszym kąpieliskom na całym świecie, reprezentującym najwyższe standardy bezpieczeństwa, czystości oraz troski o środowisko naturalne. Dodatkowo, jest to jeden z nielicznych regionów u wybrzeży Morze Bałtyckiego, na terenie którego zawsze można odnaleźć bursztyny. Dzięki temu sobieszewskie plaże zyskały miano „Bursztynowego Wybrzeża”.

Obszar jest nie tylko wyspą ekologiczną, ale również terenem chronionego krajobrazu. Porośnięty gęsto lasami sosnowymi (szczególnie w północnej części)  pachnącymi żywicą wyróżnia się bogatą fauną i florą. Na terenie wyspy – po przeciwległych stronach, znajdują się dwa rezerwaty przyrody, które upodobało sobie prawie 300 gatunków ptaków. Stanowią one największe bogactwo przyrodnicze tego terenu. Wokół Wyspy rozciąga się ok. 30 km trasa rowerowa sprzyjająca rodzinnym wyprawom. Podróżując szlakiem możemy nie tylko podziwiać wyjątkową naturę, ale także korzystać ze sprzyjających nadmorskich warunków klimatycznych i powietrza bogatego w jod.

Turystyczne oblicze Gdańska

Gdańsk to jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce. W 2019 r. odwiedziło go prawie 3,5 mln osób, z czego ponad 1 mln w trzech letnich miesiącach.[1] Również w 2020 r., mimo trudnej sytuacji pandemicznej, w okresie letnim był najczęściej odwiedzanym polskim miastem.[2] Spadek liczby turystów zagranicznych zrekompensował wzrost o prawie 1/3 turystów krajowych.[3] To ogromny biznes, obejmujący hotele, restauracje, ośrodki sportu i rekreacji. Niezwykłe walory środowiska a zarazem optymalne położenie względem Autostrady A1 i Drogi Ekspresowej S7 sprawia, że obszar ten, przez cały rok przyciąga zarówno osoby szukające miejsca na długi wypoczynek jak i weekendowy pobyt.  Zaledwie 3h zajmuje dotarcie z centralnej części kraju do miejsca, w którym można odnaleźć wytchnienie  nie rezygnując z łatwego dostępu do zaplecza rozrywkowo – kulturowego typowego dla aglomeracji. Takim miejscem okazuje się być Wyspa Sobieszewska, która nie jest typową dzielnicą Gdańska. Dzięki statusowi wyspy ekologicznej nie znajdziemy tutaj dużych ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Plaże w przeciwieństwie do tych trójmiejskich nie są zatłoczone i gwarne.

Charakterystyczna stała się niska zabudowa i kameralne apartamenty, które naturalnie wpisują się w krajobraz otoczenia. W ostatnim czasie przybywa tutaj interesujących projektów deweloperskich, które mogą stać się drugim domem lub atrakcyjną formą lokowania nadwyżek kapitałowych. Nowe projekty, już dostępne w ofercie Marshall Real Estate wpisują się w panujące trendy.

Poznaj naszą ofertę nadmorskich apartamentów: http://marshallre.pl/apartamenty-nad-morzem/

 


[1] https://www.gdansk.pl/wiadomosci/ile-turystow-gdansk-2019-rok-turystyka-co-zwiedzic-w-gdansku,a,164557

[2] https://media.gdansk.pl/komunikaty/585360/to-nie-bylo-stracone-lato-podsumowanie-ruchu-turystycznego-2020

[3] https://www.gdansk.pl/wiadomosci/ruch-turystyczny-w-gdansku-lato-2020-wypadlo-niezle-mimo-pandemii,a,181560

A Ty jakiej nieruchomości szukasz?

Zostaw kontakt do siebie a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i przedstawi możliwie najlepsze rozwiązanie.

Administratorem podanych danych osobowych jest Marshall Real Estate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 03-699, ul. Uznamska 12/5 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000843974. Wysokość kapitału zakładowego wpłaconego w całości: 20 000 PLN. NIP: 5242901821. Wszelkie informacje dotyczące celów i sposobów przetwarzania oraz dotyczące praw przysługujących osobom, których dane osobowe dotyczą, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Polityce prywatności – Marshall Real Estate