Aktualności

Zakup apartamentu z myślą o wynajmie stał się popularną formą lokowania kapitału. Bez wątpienia, wpływ na to ma najniższe od lat oprocentowanie lokat, które nie zapewnia satysfakcjonującego zysku z posiadanych środków. Powiększającej się ofercie nieruchomości na rynku towarzyszy wzrost oczekiwań kupujących. Poza lokalizacją i ceną, coraz większą rolę odgrywa kompleksowa obsługa w zakresie wykończenia oraz zarządzania apartamentem. Dla klientów ważna staje się „bezobsługowość” inwestycji.

Pandemia koronawirusa przeniosła zainteresowanie kupujących z apartamentów położonych w centrach dużych miast na te, zlokalizowane w miejscowościach turystycznych. Inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup lokali  znajdujących w preferowanych przez nich samych destynacjach, ale niekoniecznie tych najbardziej znanych. Dla przykładu, w 2020 roku dużym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości położone na Warmii i Mazurach,
w Bieszczadach,  ale również mniej znanych miejscowościach nadmorskich. Kupując apartament w takiej lokalizacji, klienci zyskują możliwość wypoczynku w swoich ulubionych miejscowościach, ale już w zaciszu własnego apartamentu. Dodatkowo, gdy lokal nie jest użytkowany przez nich samych, daje możliwość generowania przychodu z najmu krótkoterminowego. Ze względu na to, że apartamenty te zazwyczaj położone są z dala od stałego miejsca zamieszkania nabywców, często samodzielne i efektywne zarządzanie nieruchomością jest po prostu niemożliwe, a nawiązanie współpracy z profesjonalnym operatorem okazuje się być najlepszym rozwiązaniem.


Z danych przedstawionych przez firmę Marshall Real Estate wynika, że prawie 85% klientów nabywających apartamenty, oczekuje oferty obejmującej pełne wykończenie i wyposażenie lokalu, a także kompleksową obsługę
w zakresie najmu. W ramach usługi wykończenia, klienci zwracają uwagę na szeroki wybór pakietów dopasowany do ich potrzeb i budżetu oraz możliwość współpracy z projektantem. Nie bez znaczenia pozostaje oszczędność czasu, który poświęciliby na wybór ekipy remontowej i zakup materiałów. Warto pamiętać, że decydując się na usługę wykończenia „pod klucz”, w przypadku mieszkań objętych 8% VAT, nabywcy mogą liczyć na obniżone stawki podatku narzuconego na materiały budowlane. Powierzając w zarządzanie apartament profesjonalnemu operatorowi klient oczekuje natomiast przejrzystego systemu rozliczeń, profesjonalnych usług w zakresie drobnych napraw i sprzątania, a także marketingu nieruchomości.

Marshall Real Estate specjalizuje się w lokowaniu kapitału na rynku nieruchomości premium w miejscowościach turystycznych na Warmii i Mazurach, w górach i nad morzem. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę
w zakresie zakupu nieruchomości mieszkaniowych, turystycznych oraz inwestycyjnych. Dzięki współpracy nawiązanej
z firmą Loft Affair oferujemy także pełne wsparcie obejmujące aranżację wnętrz i profesjonalną usługę najmu. Współpracę z Klientem rozpoczynamy więc już na etapie doradztwa w zakresie zakupu apartamentu i jest ona kontynuowana aż do efektywnego zarządzania. Rozwiązanie tego typu doskonale sprawdziło się w przypadku projektu prestiżowych apartamentów u podnóża Tatr, które znajdują się w ofercie Marshall Real Estate.

Współpraca między firmami zapewnia kupującym dostęp do gotowych pakietów wykończenia pod klucz oraz elastyczną formułę pobytu właścicielskiego.  Inwestor na etapie zakupu może już zaprojektować i zaplanować funkcjonowanie swojego apartamentu. Poza standardowymi rozwiązaniami (takimi jak aranżacja wnętrz czy promocja obiektu), Loft Affair oferuje również m.in. autorskie systemy IT umożliwiające śledzenie danych finansowych, obsługi rezerwacji i housekeeping’u w czasie rzeczywistym, monitorowanie szkód i szybką reakcję na pojawiające się problemy. Dodatkowo, dla gości apartamentów przygotowane zostały serwisy typu usługa e-concierge oraz klub lojalnościowy z możliwością rezerwacji w miejscach partnerskich poprzez aplikację.

Usługi te dostępne są również dla klientów zainteresowanych zakupem apartamentów zlokalizowanych nad morzem, znajdujących się w ofercie Marshall Real Estate.

Galeria

A Ty jakiej nieruchomości szukasz?

Zostaw kontakt do siebie a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i przedstawi możliwie najlepsze rozwiązanie.

Administratorem podanych danych osobowych jest Marshall Real Estate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 03-699, ul. Uznamska 12/5 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000843974. Wysokość kapitału zakładowego wpłaconego w całości: 20 000 PLN. NIP: 5242901821. Wszelkie informacje dotyczące celów i sposobów przetwarzania oraz dotyczące praw przysługujących osobom, których dane osobowe dotyczą, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Polityce prywatności – Marshall Real Estate