Aktualności

Wyspa Sobieszewska zyskała nową infrastrukturę turystyczną

Wyspa Sobieszewska zyskała nową infrastrukturę turystyczną

Wyspa Sobieszewska stanowi nadmorską dzielnicę Gdańska. Co nietypowe dla miast, można tu nadal spotkać nienaruszona przyrodę oraz klimat sprzyjający wypoczynkowi. Obszar intensywnie się rozbudowuje i wzbogaca o nową infrastrukturę tworząc miejsce wyjątkowo atrakcyjne turystycznie. W ostatnich miesiącach oddano do użytkowania marinę jachtową przy ul. Nadwiślańskiej oraz ukończono modernizację trasy rowerowej na wschodniej części wyspy.

Gratka dla żeglarzy

Budowa przystani jachtowej przy ul. Nadwiślańskiej została ukończona we wrześniu br. Port został oddany
i przekazany pod opiekę Gdańskiemu Ośrodkowi Sportu odpowiedzialnemu za zarządzanie obiektem. Projekt objął utworzenie zamkniętego portu złożonego z trzech prefabrykowanych pomostów mogących pomieścić 73 jednostki pływające oraz slipu. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się hangar służący do przechowywania sprzętu, sala szkoleniowa oraz wiata grillowa. Rozbudowana infrastruktura portu umożliwi organizowanie
wydarzeń żeglarskich
 takich jak regaty czy szkolenia.


… i miłośników przyrody

W ostatnich miesiącach zmodernizowano 7,5 km odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej między Przegaliną a Świbnem pokrywający się z międzynarodową trasą EuroVelo 9. Jest to wschodni fragment ponad 30 km szlaku rowerowego obejmującego Wyspę Sobieszewską. Podróżując trasą można nie tylko podziwiać wyjątkową naturę, ale także korzystać ze sprzyjających nadmorskich warunków klimatycznych. Inwestycja obejmowała m.in. położenie nawierzchni asfaltowej oraz montaż oświetlenia ulicznego.


Projekty deweloperskie na Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska to unikatowe miejsce w skali regionuStatus wyspy ekologicznej przełożył się na miejscowy plan zagospodarowania terenu. Budynki składają się z maksymalnie 3 kondygnacji naziemnychPróżno tu więc szukać dużych obiektów hotelowych. W panujący trend wpisują się projekty deweloperskie będące w ofercie sprzedażowej Marshall Real EstateBaltic Line, Baltic Porto oraz Villa Neptun.

Kompleks apartamentów Baltic Line (ul. Nadwiślańska 50) tworzy zespół 3 obiektów wyróżniających się prostą, nowoczesną formą. W każdym z budynków, zaplanowano powstanie 20 apartamentów o powierzchni od 26 m2 do 38 m2. Dodatkowo, lokale posiadać będą balkon lub ogród umożliwiający relaks w zaciszu własnego apartamentu. Niewątpliwą zaletą inwestycji jest jej lokalizacja: w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, a tym samym przejścia nad morze oraz mariny jachtowej powstałej w odległości ok. 200 m od apartamentowców. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to I Q 2023 roku.

Villa Neptun (ul. Nadwiślańska 38) to propozycja dla tych, którzy swój apartament chcieliby użytkować już w 2022 roku. Inwestycja zlokalizowana jest w drugiej linii brzegowej od Martwej Wisły, tuż przy marinie jachtowej i przejściu prowadzącym na sobieszewską plażę. W sprzedaży pozostają ostatnie apartamenty 2-pokojowe o powierzchni od 38 do 43 m2. Ukończenie prac budowlanych zaplanowano na IV Q 2021 roku.


Na wschodniej części Wyspy powstaje projekt Baltic Porto (ul. Kempingowa). Wyjątkowy charakter lokalizacji podkreśli opracowana koncepcja zagospodarowania terenu inwestycji. Obszar wypełnią zielone krzewykolorowe kwiaty oraz drzewka. Przyjemne dla oka otoczenie stworzy miejsce umożliwiające relaks i odpoczynek. Ten kameralny obiekt składający się z 72 apartamentów z pewnością wyróżnia funkcjonalność lokali: w budynku przeważają apartamenty 2-pokojowe (powierzchnia ok. 36 m2). Na terenie inwestycji przewidziano również powstanie dwóch saun pozostających do dyspozycji właścicieli i gości. Obiekt znajduje się w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu przyrody oraz powstałej trasy rowerowej.

Głównym partnerem sprzedaży projektów Baltic Line, Villa Neptun i Baltic Porto jest firma Marshall Real Estate świadcząca usługi profesjonalnego wsparcia w procesie sprzedaży i marketingu projektów deweloperskich.

A Ty jakiej nieruchomości szukasz?

Zostaw kontakt do siebie a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i przedstawi możliwie najlepsze rozwiązanie.

Administratorem podanych danych osobowych jest Marshall Real Estate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 03-699, ul. Uznamska 12/5 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000843974. Wysokość kapitału zakładowego wpłaconego w całości: 20 000 PLN. NIP: 5242901821. Wszelkie informacje dotyczące celów i sposobów przetwarzania oraz dotyczące praw przysługujących osobom, których dane osobowe dotyczą, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Polityce prywatności – Marshall Real Estate