Aktualności

Najciekawsze miejsca w Łebie, które warto odwiedzić nadchodzącego lata

Najciekawsze miejsca w Łebie, które warto odwiedzić nadchodzącego lata

Łeba to jedno z najchętniej wybieranych destynacji na wypoczynek nad polskim morzem. Jej urokliwe położenie, sprzyjający mikroklimat oraz szereg całorocznych atrakcji sprawiają, że miasto zyskało przydomek „Perły Bałtyku”. Podpowiadamy, które miejsca warto odwiedzić podczas pobytu w Łebie.

 „Polska Sahara” i Słowiński Park Narodowy

Wydmy będące częścią Słowińskiego Parku Narodowego to bez wątpienia obowiązkowy punkt wycieczki do Łeby. Zjawisko poruszającego się piasku tworzy niepowtarzalny i wyjątkowy widok przez co wydmy nigdy nie wyglądają tak samo. Będąc w Łebie warto zdobyć szczyt Góry Łęckiej oddalonej od centrum miasta o ok. 7 km. Jej wysokość sięga nawet 40 m n.p.m, a trud zdobycia wydmy z pewnością wynagrodzi zachwycająca panorama rozciągająca się ze szczytu. Ze względu na pustynny krajobraz, obszar często nazywany jest „polską Saharą” i stanowi ewenement na skalę europejską. Szacuje się, że co roku teren ten odwiedza około 300 tys. osób.


Rodzimy Bałtyk i najpiękniejsze polskie plaże

Plaże w Łebie otoczone gęstym sosnowym lasem to tereny, które warto odwiedzić bez względu na porę roku. To doskonałe miejsce na długie spacery brzegiem morza i podziwianie zachodów słońca. Latem, plaże szczególnie tętnią życiem. Pełno tu wyśmienitych restauracji, klimatycznych smażalni serwujących świeże ryby czy dyskotek do białego rana. Łeba to także miasto sportów wodnych i miejsce corocznych zawodów windsurfingowych. Nie znaczy to jednak, że turyści szukający wytchnienia nie znajdą tutaj upragnionego spokoju. Plaże Łeby zostały podzielone na trzy strefy: „A”, „B” i „C”. Każda z nich spełni inne oczekiwania turystów, ale łączy je jedno – są jednymi z najbezpieczniejszych na polskim wybrzeżu. Zimą w Łebie odnajdziemy więcej spokoju – długie spacery czy wyprawy nordic walking to aktywności, które przeważają. Na śmiałków czekają także kąpiele z członkami klubu tutejszych morsów.


Atrakcje dla najmłodszych

Podróżując z dziećmi nie lada wyzwaniem jest zaplanowanie pobytu tak, by najmłodsi nie mieli czasu na nudę. Łeba liczbą atrakcji wyprzedza nie jedno nadmorskie miasteczko,  a jej bogata oferta nie tylko bawi, ale również uczy. Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu Park Dinozaurów, gdzie na powierzchni 20ha można znaleźć naturalnej wielkości trójwymiarowe figurki prehistorycznych gadów. Przemierzając Park natrafimy również m.in na mini-ZOO, zamek strachów, kino 7D czy samochodziki znane z bajki o rodzinie Flinstonów. Będąc w Łebie z pewnością warto odwiedzić także największy w Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i pięcioma bazami do zdobycia po drodze do wyjścia. Labirynt Park Łeba to nie tylko wspaniała rozrywka dla najmłodszych, ale również dorosłych.  

Na żagle do Łeby!

Łeba może pochwalić się nowoczesna mariną jachtową, w której zacumuje jednocześnie 120 jednostek pływających różnych klas. Port to nie tylko atrakcja dla posiadaczy jachtów, ale także turystów, którzy korzystając z bogatej oferty gastronomicznej restauracji oraz grill baru mogą rozkoszować się przepięknym widokiem na marinę.


A dla tych, którzy zechcą pozostać na dłużej…

W ofercie Marshall Real Estate czekają apartamenty Florina powstające w odległości ok. 350 m od plaży. To miejsce, które łączy morze oraz las, aby dać przestrzeń do zrównoważonego życia. Kompleks obejmuje 129 apartamentów o powierzchni od 24 m2 do 68 m2 zlokalizowanych w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego.  Apartamenty Florina będą łączyć potrzebę posiadania własnego lokalu w bliskiej odległości do plaży z możliwością uzyskania przychodu zapewniającego pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości przez cały rok. Poznaj pełną ofertę: https://marshallre.pl/nadmorska-florina/

A Ty jakiej nieruchomości szukasz?

Zostaw kontakt do siebie a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i przedstawi możliwie najlepsze rozwiązanie.

Administratorem podanych danych osobowych jest Marshall Real Estate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 03-699, ul. Uznamska 12/5 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000843974. Wysokość kapitału zakładowego wpłaconego w całości: 20 000 PLN. NIP: 5242901821. Wszelkie informacje dotyczące celów i sposobów przetwarzania oraz dotyczące praw przysługujących osobom, których dane osobowe dotyczą, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Polityce prywatności – Marshall Real Estate