Aktualności

Zakopane – czy inwestowanie w apartamenty w Zakopanem nadal ma sens?

Zakopane – czy inwestowanie w apartamenty w Zakopanem nadal ma sens?

Górskie destynacje takie jak Zakopane cieszą się dużą popularnością wśród turystów co przekłada się na zyski Właścicieli tamtejszych apartamentów. Dlaczego inwestowanie w nieruchomości w Zakopanem jest dobrym rozwiązaniem? Jakich apartamentów poszukują najemcy? I na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu?

W jaką nieruchomość w Zakopanem warto zainwestować?

Największą popularnością wśród wynajmujących cieszą się apartamenty w Zakopanem z sypialnią oraz salonem z aneksem kuchennym. Najczęściej wybierane oferty dotyczą lokali o powierzchni od 30 m2 do 60 m2.

Kupując apartament w Zakopanem z myślą o generowaniu jak największych zysków z najmu krótkoterminowego, kluczowym będzie wybór lokalu spełniającego oczekiwania i preferencje gości. Poza metrażem, przy wyborze urlopowej destynacji, dla najemców istotną rolę odgrywa także dobrze zaaranżowana strefa rekreacyjna na terenie obiektu. Niemal standardem staje się strefa jacuzzi i saun oraz sprzęt do ćwiczeń.

apartamenty inwestycyjne w zakopanem


Dlaczego warto inwestować w apartamenty w Zakopanem?

  • Zakopane to bardzo popularna destynacja turystyczna

Polacy kochają góry. W 2021 roku Tatrzański Park Narodowy odwiedziło ponad 4,6 mln turystów. Duży wpływ miała na to pandemia. Przez długi czas wyjazd do innych krajów był niemożliwy lub bardzo utrudniony. Nadal jest sporo ograniczeń, co skutecznie zniechęca wiele osób do wyjazdów zagranicznych.

Obcokrajowcy również  chętnie wybierają Polskę jako kierunek swojego wypoczynku co napędza branżę turystyczną. Tylko w 2020 roku turyści z zagranicy zostawili w Polsce 9,8 miliarda dolarów.

Jak inwestować w nieruchomość w Zakopanem?

 

  • Pobyt w Zakopanem jest aktualny przez cały rok

Góry to dobre miejsce na odpoczynek o każdej porze roku. Turystów nie brakuje podczas długich weekendów, przez całe wakacje, w okresie świątecznym, podczas przerwy zimowej. Górskie zakątki to oaza do relaksu zarówno aktywnego, jak i biernego. Klimat i infrastruktura  miasta i okolic pozwalają na uprawianie tak letnich jak i zimowych sportów.

Decydując się na inwestowanie w apartamenty w Zakopanem, można liczyć na mniejszą sezonowość niż w przypadku innych miejscowości turystycznych w Polsce.

  • Inwestuj w luksusowe apartamenty i ciesz się zyskami!

Obecnie widać duży wzrost zainteresowania luksusowymi apartamentami w górach. Turyści decydują się na wynajem nieruchomości o wysokim standardzie nawet jeśli wiąże się to z większym kosztem pobytu. Coraz częściej również Goście oczekujący najwyższej jakości wypoczynku dostrzegają wyższość apartamentu nad pokojem hotelowym.

Jeśli chcesz kupić apartament w Zakopanem, zapraszamy do kontaktu z Marshall Real Estate. Dbamy o to, aby każdy nasz Klient kupił apartament w Zakopanem z dużym potencjałem. Nowy właściciel może odebrać wykończony lokal w standardzie premium dzięki czemu wartość nieruchomości wzrośnie.  

Istnieje również możliwość powierzenia apartamentu w zarządzanie profesjonalnemu operatorowi. Do jego obowiązków zaliczyć można promocję apartamentu, zakwaterowanie gościa czy dbanie o czystość. Dla osób inwestujących w apartamenty na wynajem jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Wszystkie działania operatora nakierowane są na generowanie zysku.


Jaką lokalizację wybrać, kupując apartament inwestycyjny w Zakopanem i w jego okolicach

Kluczową kwestią przy wyborze apartamentu pod wynajem jest jego lokalizacja. Na apartament w górach w prestiżowej lokalizacji zawsze znajdzie się mnóstwo chętnych. Dla przyjezdnych znaczenie ma to, aby wybrane przez nich miejsce obfitowało w atrakcje a z okien rozciągał się malowniczy widok na góry.

Dużą popularnością cieszą się lokalizacje położone blisko centrum Zakopanego. Za najbardziej atrakcyjne obszary w mieście uznaje się m.in. Krupówki, Gubałówkę czy nieco spokojniejszą Cyrhlę.

apartment pod wynajem Zakopane

Koszt m2 apartamentu inwestycyjnego w Zakopanem?

Ceny apartamentów  w Zakopanem nieustannie rosną, podobnie jak popyt na nieruchomości inwestycyjne.  Za lokal w atrakcyjnyej lokalizacji już dawno należy zapłacić ponad 20 tys. zł za m2. Kapitał, jaki powinno posiadać się na zakup apartamentu w dobrej lokalizacji i w wysokim standardzie to minimum milion złotych.

Deweloperzy prześcigają się w propozycjach inwestycji. Trzeba poświęcić sporo czasu by znaleźć atrakcyjną ofertę apartamentów w Zakopanem dopasowaną do swoich oczekiwań. Marshall RE oszczędza czas swoich Klientów i przedstawia ciekawe inwestycje w górach.

 

A Ty jakiej nieruchomości szukasz?

Zostaw kontakt do siebie a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą i przedstawi możliwie najlepsze rozwiązanie.

Administratorem podanych danych osobowych jest Marshall Real Estate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie 03-699, ul. Uznamska 12/5 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000843974. Wysokość kapitału zakładowego wpłaconego w całości: 20 000 PLN. NIP: 5242901821. Wszelkie informacje dotyczące celów i sposobów przetwarzania oraz dotyczące praw przysługujących osobom, których dane osobowe dotyczą, w tym prawa dostępu do danych osobowych, sprostowania danych, usunięcia danych (prawa do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania danych, przenoszenia danych, sprzeciwu oraz prawa do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu, a także inne informacje wymagane prawem zawarte są w Polityce prywatności – Marshall Real Estate