Oferta produktowa Marshall Real Estate została stworzona tak, by każdy mógł odnaleźć swoją wymarzoną przestrzeń bez względu na to czy poszukuje drugiego domu czy apartamentu w centrum miasta.

Zaplanowanie strategii sprzedażowej i aktywna sprzedaż projektów. Sprzedaż inwestycji deweloperskich. Dobry projekt deweloperski to część sukcesu. Zaraz po nim, to sprzedaż warunkuje wysokość zysku dewelopera.

< powrót

„Bezobsługowość” i elastyczność inwestycji jako kluczowe elementy przy zakupie apartamentu wakacyjnego

Kategorie: Baza wiedzyWykończenieZarządzanieData publikacji: 12.02.2021

Poza lokalizacją i ceną, coraz większą rolę odgrywa kompleksowa obsługa w zakresie wykończenia oraz zarządzania apartamentem. Dla klientów ważna staje się „bezobsługowość” inwestycji.   Pandemia koronawirusa przeniosła zainteresowanie kupujących z apartamentów położonych w centrach dużych miast na te, zlokalizowane w miejscowościach turystycznych. Inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup lokali  znajdujących w preferowanych przez nich samych […]

Poza lokalizacją i ceną, coraz większą rolę odgrywa kompleksowa obsługa w zakresie wykończenia oraz zarządzania apartamentem. Dla klientów ważna staje się „bezobsługowość” inwestycji.

 

Pandemia koronawirusa przeniosła zainteresowanie kupujących z apartamentów położonych w centrach dużych miast na te, zlokalizowane w miejscowościach turystycznych. Inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup lokali  znajdujących w preferowanych przez nich samych destynacjach, ale niekoniecznie tych najbardziej znanych. Dla przykładu, w 2020 roku dużym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości położone na Warmii i Mazurach, w Bieszczadach,  ale również mniej znanych miejscowościach nadmorskich.

Kupując apartament w takiej lokalizacji, klienci zyskują możliwość wypoczynku w swoich ulubionych miejscowościach, ale już w zaciszu własnego apartamentu. Dodatkowo, gdy lokal nie jest użytkowany przez nich samych, daje możliwość generowania przychodu z najmu krótkoterminowego. Ze względu na to, że apartamenty te zazwyczaj położone są z dala od stałego miejsca zamieszkania nabywców, często samodzielne i efektywne zarządzanie nieruchomością jest po prostu niemożliwe, a nawiązanie współpracy z profesjonalnym operatorem okazuje się być najlepszym rozwiązaniem.

Z danych przedstawionych przez firmę Marshall Real Estate wynika, że prawie 85% klientów nabywających apartamenty, oczekuje oferty obejmującej pełne wykończenie i wyposażenie lokalu, a także kompleksową obsługę w zakresie najmu. W ramach usługi wykończenia, klienci zwracają uwagę na szeroki wybór pakietów dopasowany do ich potrzeb i budżetu oraz możliwość współpracy z projektantem. Nie bez znaczenia pozostaje oszczędność czasu, który poświęciliby na wybór ekipy remontowej i zakup materiałów.

Warto pamiętać, że decydując się na usługę wykończenia „pod klucz”, w przypadku mieszkań objętych 8% VAT, nabywcy mogą liczyć na obniżone stawki podatku narzuconego na materiały budowlane. Powierzając w zarządzanie apartament profesjonalnemu operatorowi klient oczekuje natomiast przejrzystego systemu rozliczeń, profesjonalnych usług w zakresie drobnych napraw i sprzątania, a także marketingu nieruchomości.

Marshall Real Estate specjalizuje się w lokowaniu kapitału na rynku nieruchomości premium w miejscowościach turystycznych na Warmii i Mazurach, w górach i nad morzem. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie zakupu nieruchomości mieszkaniowych, turystycznych oraz inwestycyjnych. Dzięki współpracy nawiązanej z firmą Loft Affair oferujemy także pełne wsparcie obejmujące aranżację wnętrz i profesjonalną usługę najmu. Współpracę z Klientem rozpoczynamy więc już na etapie doradztwa w zakresie zakupu apartamentu i jest ona kontynuowana aż do efektywnego zarządzania. Rozwiązanie tego typu doskonale sprawdziło się w przypadku projektu prestiżowych apartamentów u podnóża Tatr, które znajdują się w ofercie Marshall Real Estate.

Współpraca między firmami zapewnia kupującym dostęp do gotowych pakietów wykończenia pod klucz oraz elastyczną formułę pobytu właścicielskiego.  Inwestor na etapie zakupu może już zaprojektować i zaplanować funkcjonowanie swojego apartamentu. Poza standardowymi rozwiązaniami (takimi jak aranżacja wnętrz czy promocja obiektu), Loft Affair oferuje również m.in. autorskie systemy IT umożliwiające śledzenie danych finansowychobsługi rezerwacji i housekeeping’u w czasie rzeczywistym, monitorowanie szkód i szybką reakcję na pojawiające się problemy. Dodatkowo, dla gości apartamentów przygotowane zostały serwisy typu usługa e-concierge oraz klub lojalnościowy z możliwością rezerwacji w miejscach partnerskich poprzez aplikację.

Usługi te dostępne są również dla klientów zainteresowanych zakupem apartamentów zlokalizowanych nad morzem, znajdujących się w ofercie Marshall Real Estate.

Poprzedni artykuł

Kto może odliczyć podatek VAT od zakupu nieruchomości w celach inwestycyjnych ?

Następny artykuł

Gdzie w tym roku Polacy spędzą wakacje?

Zobacz również