Marshall Real Estate: Lake Park Residence to jedyna tego typu inwestycja w okolicy. Skąd pomysł na stworzenie takiego projektu?

Prezes Zarządu Tomasz Jaworski TJ Construction Sp. z o.o.: Od wielu lat jestem związany z Warmią i Mazurami. Tutaj dorastałem i realizowałem pierwsze projekty deweloperskie. W moim przekonaniu północno–wschodnia część kraju kryje w sobie olbrzymi potencjał ze względu na piękną przyrodę, rozbudowaną infrastrukturę, liczne wydarzenia kulturalne oraz niezwykłe walory przyrodnicze, które ściągają co roku na Warmię tysiące turystów. Przekonanie co do potencjału regionu zainspirowało mnie do stworzenia strategii spółki, która poprzez zabezpieczenia najlepszych lokalizacji w regionie pozwoli na odkrywanie uroków Warmii szerszemu gronu.

Wspomniał Pan o już zrealizowanych projektach deweloperskich.

Dotychczasowe projekty takie jak Mazurskie Tarasy oraz Rezydencja Polonia w Ełku miałem przyjemność realizować pod firmą Kąt Sp. z o. o. W ramach współpracy powstały inwestycje składające się odpowiednio z 186 i 44 lokali mieszkalnych oraz z kilkunastu lokali usługowych. Doświadczenie w branży zdobywane przez lata dało mi możliwość zakupu gruntu w niezwykle atrakcyjnej okolicy w Mikołajkach.  I tak rozpoczęliśmy opracowywanie koncepcji nowego projektu, tym razem realizowanego już samodzielnie, w ramach spółki TJ Construction Sp. z o. o.

Nowy projekt – Lake Park Residence.

To absolutnie wyjątkowa inwestycja gdzie lokalizacja odgrywa kluczową rolę. Sam projekt otoczony kompleksem leśnym, położony jest nad jeziorem Mikołajskim, zaledwie 30 m od brzegu. Amatorzy aktywnego wypoczynku z pewnością docenią Szlak Wielkich Jezior Mazurskich gdzie w okolicznej marinie można wynająć żaglówkę czy jacht, Puszczę Pilską, stok narciarski, Szlak Kajakowy czy liczne rezerwaty przyrody. Położenie gwarantuje ciszę, komfort i dostęp do miejskiej infrastruktury. Myślę, że istotne jest również to, że dotarcie do Mikołajek z Warszawy jest możliwie już w przeciągu 2,5h.

A co warto powiedzieć już o samej inwestycji?

Przechodząc do samej inwestycji Lake Park Residence, warto podkreślić, że jest to kameralny obiekt składający się z zaledwie 38 apartamentów 2,3 i 4-pokojowych od 31 m2 do 77 m2. Projektując budynek chcieliśmy podkreślić to, co jest jego największym atutem – wspaniałe walory przyrodnicze. Każdy apartament posiada prywatny balkon, przestronny taras lub ogródek, który pozwala na relaks z widokiem na jezioro lub park z oczkiem wodnym. Warto również wspomnieć o dużych, panoramicznych przeszkleniach, które doskonale doświetlają wnętrza  i zapewniają piękny widok na okolicę. Postawiono nie tylko na funkcjonalność, ale także położono duży nacisk na jakoś użytych materiałów i wykończenie projektu. Apartamenty zostaną wykończone „pod klucz” w dwóch standardach do wyboru – nowoczesnym i skandynawskim. Istnieje również możliwość samodzielnego wykończenia apartamentu przez Klienta.

Wspomniał Pan o Klientach. Do jakiej grupy odbiorców kierują Państwo projekt?

Po ostatnich wydarzeniach dostrzegamy trend, za sprawą którego coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości jako tzw. second home – miejsca, w którym w komfortowych warunkach odnajdą ciszę i spokój z dala od miejskiego zgiełku. Gdy pojawiły się pierwsze umowy rezerwacyjne, zostały podpisane właśnie na apartamenty o największej powierzchni.  Zależy nam, aby pomóc klientowi stworzyć swój drugi dom stąd możliwość podjęcia decyzji o każdym aspekcie zakupionej nieruchomości. Klient stając się właścicielem gruntu, określa nie tylko styl wykończenia, ale również przeznaczenie lokalu. W przeciwieństwie do inwestycji typu condo w Lake Park Residence to Klient decyduje o tym czy samodzielnie będzie korzystał z nieruchomości czy może zdecyduje się na wynajem.

Jak Klient zabezpieczony jest od strony prawnej ?

Prawa nabywcy chronione są Ustawą Deweloperską, a środki Klientów wpłacane są na rachunek powierniczy prowadzony przez Bank. Dopiero po realizacji danego postępu budowy Bank zwalnia środki i przekazuje do dewelopera. Klient zabezpieczony jest  dziś najszerzej jak tylko możliwe jest to od strony prawnej. Proszę pamiętać, że zakup gruntu pod projekt został zrealizowany za gotówkę co już stanowi ważny element zabezpieczenia dla rozpoczynającego wpłaty Nabywcy.

Czy prace nad budową inwestycji realizowane są zgodnie z harmonogramem? Kiedy planowa jest ukończenie budowy?

Budowa obiektu przez Generalnego Wykonawcy z Ełku rozpoczęła się w drugim tygodniu maja i jest realizowana zgodnie z założeniami. Zakończenie prac z lekkim zapasem  zaplanowaliśmy na IV kw. 2021 r., ale jestem przekonany, że mile zaskoczymy Naszych klientów wcześniejszym zakończeniem prac budowlanych.

Kto jest odpowiedzialny za sprzedaż apartamentów w inwestycji Lake Park Residence?

Sprzedaż nieruchomości została powierzona doświadczonemu zespołowi z firmy Marshall Real Estate specjalizującemu się w sprzedaży tego typu projektów nieruchomościowych. Jako zewnętrzne biuro sprzedaży, Marshall Real Estate Sp. z o.o. wspiera TJ  Construction Sp. z o. o. w zakresie planowania i realizacji strategii marketingowej i sprzedażowej projektu Lake Park Residence  obsługując Klienta w sposób kompleksowy w całym procesie sprzedaży. A my jako Właściciel możemy skupić się na tym co potrafimy najlepiej – czyli budowie i nadzorze inwestycji.

O tym, dlaczego Pojezierze Mazurskie stało się atrakcyjne dla Klientów szukających swojego drugiego domu rozmawialiśmy z Tomaszem Jaworskim Prezesem Zarządu TJ Construction Sp. z o.o. odpowiedzialnym za realizację projektu Lake Park Residence w Mikołajkach.