PLAŻE WYRÓŻNIANE W ŚWIATOWYCH RANKINGACH

Plaża w Łebie została wyróżniona po raz kolejny! Tym razem, Magazyn Travelist wskazał łebską plażę jako drugą w Polsce, najlepszą plażę na rodzinny wypoczynek tegorocznego lata[1]. Tamtejsze plaże zostały również docenione przez Skyscanner – międzynarodowy portal rezerwacji lotniczych. Plaże w Łebie uplasowały się na piątym miejscu w rankingu najpiękniejszych plaż na świecie. Wyboru dokonano, ponieważ wybrzeże oferuje turystom różnorodne doświadczenia w zależności od jego części. Można znaleźć zarówno spokojne, niestrzeżone odcinki, jak i tętniące życiem plaże strzeżone w centrum miasta, pełne atrakcji. Pełno tu wyśmienitych restauracji, klimatycznych smażalni serwujących świeże ryby czy dyskotek do białego rana. Łeba to także miasto sportów wodnych i miejsce corocznych zawodów windsurfingowych. Dodatkowo, miłośnicy przyrody mogą cieszyć się wspaniałymi widokami ruchomych wydm w Słowińskim Parku Krajobrazowym.

 

A SKORO JUŻ  O WYDMACH MOWA…

To bez wątpienia kluczowy punkt każdej wycieczki do Łeby. Zjawisko przesuwających się piasków tworzy unikalny i niepowtarzalny widok, dzięki czemu wydmy nigdy nie wyglądają identycznie. Podczas pobytu w Łebie warto wspiąć się na Górę Łęcką, która znajduje się około 7 km od centrum miasta. Jej wysokość wynosi aż 40 m n.p.m., a wysiłek włożony w zdobycie szczytu zostanie nagrodzony oszałamiającą panoramą. Ze względu na swój pustynny krajobraz, obszar ten często nazywany jest „polską Saharą” i stanowi wyjątkowe miejsce w skali całej Europy. Jak podaje National Geographic, każdego roku to miejsce odwiedza nawet 400 tysięcy osób.[2]

ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH

Łeba, liczbą atrakcji dla najmłodszych wyprzedzająca niejedno nadmorskie miasteczko, oferuje bogaty wachlarz miejsc, które nie tylko bawią, ale również uczą. Na najmłodszych czeka Park Dinozaurów, gdzie na powierzchni 20 hektarów znajdują się naturalnej wielkości trójwymiarowe figurki prehistorycznych gadów. Przemierzając park, natrafimy także na mini-ZOO, zamek strachów, kino 7D oraz samochodziki znane z bajki o rodzinie Flinstonów. Warto również odwiedzić największy w Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i pięcioma bazami do zdobycia na drodze do wyjścia – Labirynt Park Łeba, który dostarcza rozrywki zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Dodatkowo, w odległości 15 minut spacerem od plaży, znajduje się ogromny dmuchany park rozrywki Funlandia, oferujący na powierzchni 700 m² 50-metrowy tor przeszkód, dmuchane zjeżdżalnie i inne ekscytujące konstrukcje. Łeba i jej okolice mają także dwa parki tematyczne: Łebę Park, czyli Park Dinozaurów, oraz Farmę Alexa w Charbrowie, pierwszy w Polsce rolniczy park rozrywki, gdzie dzieci mogą spotkać osiołki, kucyki i króliki. W Łebie znajduje się również Discovery Park i wesołe miasteczko. Dla dzieci prawdziwą atrakcją jest Sea Park, gdzie odbywa się show na żywo z treningiem fok, zapewniając niezapomniane wrażenia.

NA ŻAGLE DO ŁEBY!

Łeba może pochwalić się nowoczesną mariną jachtową, zdolną pomieścić jednocześnie 120 jednostek pływających różnych klas. Port stanowi nie tylko atrakcję dla posiadaczy jachtów, ale także dla turystów, którzy mogą korzystać z bogatej oferty gastronomicznej, w tym restauracji oraz grill baru. Dzięki temu wszyscy odwiedzający mogą rozkoszować się przepięknym widokiem na marinę, co dodatkowo umila pobyt w tym urokliwym nadmorskim mieście.

[1] https://magazyn.travelist.pl/top-10-ranking-polskich-plaz/

[2] https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/slowinski-park-narodowy-to-nie-tylko-wydmy-i-jeziora-podpowiadamy-co-warto-w-nim-zobaczyc

A DLA TYCH, KTÓRZY PLANUJĄ DŁUŻSZY POBYT…

Marshall Real Estate rozpoczyna sprzedaż apartamentów Wydmove, które powstają około 350 metrów od plaży. To miejsce, które harmonijnie łączy bliskość morza i lasu, tworząc przestrzeń idealną do zrównoważonego życia. Kompleks w I etapie zaoferuje 56 apartamentów o powierzchni od 26 m² do 52 m², położonych w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Apartamenty Wydmove będą spełniać potrzebę posiadania własnego miejsca blisko plaży, jednocześnie oferując możliwość uzyskania przychodów, które pokryją koszty utrzymania nieruchomości przez cały rok. W kolejnych etapach, za sprawą 4* hotelu, który powstanie na terenie obiektu, Goście apartamentów uzyskają dostęp do rozbudowanej strefy Wellness wyposażonej m.in. w basen, siłownie czy sauny.

Nie zwlekaj, już dziś odkryj szansę wypoczynku we własnym apartamencie nad morzem!