Oferta produktowa Marshall Real Estate została stworzona tak, by każdy mógł odnaleźć swoją wymarzoną przestrzeń bez względu na to czy poszukuje drugiego domu czy apartamentu w centrum miasta.

Zaplanowanie strategii sprzedażowej i aktywna sprzedaż projektów. Sprzedaż inwestycji deweloperskich. Dobry projekt deweloperski to część sukcesu. Zaraz po nim, to sprzedaż warunkuje wysokość zysku dewelopera.

< powrót

Gdzie w tym roku Polacy spędzą wakacje?

Kategorie: Baza wiedzyData publikacji: 23.04.2021

Według sondażu przygotowanego przez United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej”[1],  wakacyjnych wyjazdów nie planuje zaledwie 40,2 proc. Polaków w stosunku do aż 57 proc. w 2020 roku. Wśród letnich destynacji prym wiedzie Polska.  Ponad 41 proc. badanych zamierza spędzić urlop w kraju, natomiast niespełna 25 proc. zdecyduje się na wyjazd zagraniczny. Pozostała grupa osób zostanie w miejscu zamieszkania lub nie posiada jeszcze sprecyzowanych planów[2]. […]

Według sondażu przygotowanego przez United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej”[1],  wakacyjnych wyjazdów nie planuje zaledwie 40,2 proc. Polaków w stosunku do aż 57 proc. w 2020 roku. Wśród letnich destynacji prym wiedzie Polska.  Ponad 41 proc. badanych zamierza spędzić urlop w kraju, natomiast niespełna 25 proc. zdecyduje się na wyjazd zagraniczny. Pozostała grupa osób zostanie w miejscu zamieszkania lub nie posiada jeszcze sprecyzowanych planów[2]. Tendencję tę potwierdza również stopień rezerwacji wakacji zagranicznych, który odpowiada 60 proc. poziomu rezerwacji z 2019 roku[3]. Już tradycyjnie, największym zainteresowaniem będzie cieszyć się polskie morze, ale również popularne góry oraz mazurskie jeziora. Pierwsze oznaki zbliżającego się „boomu” można zauważyć już teraz. Majówka, która rozpoczyna wysoki sezon w turystyce, przyciągnie na Mazury rzesze urlopowiczów. Jak informuje rmf24.pl Wioska Żeglarska w Mikołajkach nie dysponuje już wolnymi jachtami[4].

Trwająca pandemia oraz ograniczenia związane z podróżami zagranicznymi spowodowały, że zeszłoroczne wakacje Polacy spędzili w większości w kraju. Przyczyniło się to do gwałtownego wzrostu cen oraz znacznych trudności ze znalezieniem atrakcyjnego noclegu. Pożądanym miejscem pobytu stały się apartamenty oraz domki letniskowe, zapewniające większe poczucie bezpieczeństwa epidemiologicznego niż standardowe obiekty hotelowe.

Polacy pamiętając o ubiegłorocznych trudnościach docenili komfort płynący z posiadania własnego lokum typu „drugi dom”. Całoroczny dostęp do apartamentu wyposażonego w aneks kuchenny oraz przestronny taras bądź ogród zapewnia swobodę wypoczynku. Własny apartament umożliwia również generowanie przychodów w okresie, gdy nie jest on wykorzystywany przez właściciela. Wg Iwony Kopeć – prezes firmy Loft Affair oferującej profesjonalne usługi zarządzania nieruchomościami na terenie całego kraju: „Pandemia koronawirusa sprawiła, że inwestorzy indywidualni poszukują bardziej samodzielnych i niezależnych apartamentów. Cenią sobie połączenie tzw. pobytów właścicielskich z kompleksową obsługą ich nieruchomości nastawioną na generowanie dodatkowego źródła przychodu. Ponadto, każdą rezerwację mogą śledzić na bieżąco w swoim telefonie. Odległość nie stanowi problemu – mieszkając w górach mogą zostać właścicielami apartamentu nad morzem i nie martwić się o wynajem swojej nieruchomości.”

Sprawdź bogatą ofertę apartamentów Marshall Real Estate w miejscowościach wakacyjnych w całym kraju. Zostań właścicielem lokalu na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w Zatoce Gdańskiej czy w górach. Odkryj na nowo uroki MikołajekWęgorzewa oraz Wyspy Sobieszewskiej. Znajdź swój drugi dom lub czerp zyski z najmu krótkoterminowego.


[1] https://podroze.onet.pl/aktualnosci/wakacje-2021-wiecej-polakow-niz-roku-temu-planuje-wyjazd-na-wakacje/qk8lc6g

[2] https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26915319,wakacje-2021-polacy-pelni-obaw-wiekszosc-zdecyduje-sie-na.html

[3] https://businessinsider.com.pl/firmy/wakacje-2021-jest-szansa-ze-to-lato-bedzie-inne-rozmowa-z-czlonkiem-zarzadu-rainbow/dk886g0

[4] https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-duze-zainteresowanie-majowka-na-mazurach,nId,5181079

Poprzedni artykuł

„Bezobsługowość” i elastyczność inwestycji jako kluczowe elementy przy zakupie apartamentu wakacyjnego

Następny artykuł

Aranżacja wnętrz – czy warto postawić na wykończenie pod klucz?

Zobacz również