Oferta produktowa Marshall Real Estate została stworzona tak, by każdy mógł odnaleźć swoją wymarzoną przestrzeń bez względu na to czy poszukuje drugiego domu czy apartamentu w centrum miasta.

Zaplanowanie strategii sprzedażowej i aktywna sprzedaż projektów. Sprzedaż inwestycji deweloperskich. Dobry projekt deweloperski to część sukcesu. Zaraz po nim, to sprzedaż warunkuje wysokość zysku dewelopera.

< powrót

Jak prefabrykacja zmienia standardy w budownictwie

Kategorie: AktualnościWarmia i MazuryData publikacji: 12.01.2021

Pierwszym projektem w ofercie Marshall Real Estate realizowanym w oparciu o budownictwo modułowe jest inwestycja apartamentów nad Jeziorem Mikołajskim „Lake Park Residnce”, której elementy powstają w zakładzie firmy Pekabex.   Prefabrykacja w nowoczesnym wydaniu to proces charakteryzujący się bardzo dużym stopniem automatyzacji wytwarzania. W zakładzie firmy Pekabex, w którym powstają elementy budowlane dla inwestycji „Lake Park Residence”, produkuje się […]

Pierwszym projektem w ofercie Marshall Real Estate realizowanym w oparciu o budownictwo modułowe jest inwestycja apartamentów nad Jeziorem Mikołajskim „Lake Park Residnce”, której elementy powstają w zakładzie firmy Pekabex.

 

Prefabrykacja w nowoczesnym wydaniu to proces charakteryzujący się bardzo dużym stopniem automatyzacji wytwarzania. W zakładzie firmy Pekabex, w którym powstają elementy budowlane dla inwestycji „Lake Park Residence”produkuje się duże serie prefabrykatów takich jak: ściany zewnętrzne (fasadowe) z wykończeniem, ściany wewnętrzne, stropy, elementy klatek schodowych oraz balkony. W formie gotowych modułów czy ścian pokrytych betonem elewacyjnym lub (jak w przypadku elementów używanych przy budowie apartamentowca w Mikołajkach) masą betonową połączoną z naturalnym materiałem (cegłą) transportowane są na plac budowy gdzie wymagają jedynie zamontowania. Co ciekawe, niektóre z zewnętrznych ścian przywożonych na miejsce inwestycji, posiadają nawet zainstalowane okna oraz drzwi balkonowe co ogranicza ilość prac GW i zapewnia odpowiednią jakość wykonanych połączeń – wszystko odbywa się w fabryce.

Dla Klientów, rozważających zakup nieruchomości powstającej w oparciu o budownictwo  modułowe, największym atutem inwestycji jest z pewnością czas realizacji projektu wykluczający długie oczekiwanie na wymarzony apartament. Tempo powstawania obiektu, do realizacji którego wykorzystuje się elementy prefabrykowane jest naprawdę imponujące. Rozpatrując przykład apartamentowca „Lake Park Residence” można zaobserwować, że jedna kondygnacja mieszkalna budynku może powstać nawet w 2 tygodnie!

Stan surowy zamknięty zostanie osiągnięty już w przeciągu trzech  miesięcy od ukończenia podziemnej hali garażowej tworzonej w sposób tradycyjny. Należy wspomnieć że w przypadku prefabrykacji Pekabex wspomniany stan surowy oznacza również wykonaną elewację obiektu – nie ma potrzeby prowadzenia prac elewacyjnych z rusztowań ponieważ ściany fasadowe dostarczone są jako gotowe, wraz z zamontowaną stolarką. Jest to skrócenie prac o ok. sześć miesięcy w stosunku do pierwotnie ustalonego harmonogramu zakładającego budowę w oparciu o metody tradycyjne. Wpływ na tak krótki czas realizacji ma wiele czynników: mechanizacja produkcji, krótki czas montażu, ciągłość produkcji prefabrykatów i możliwość prowadzenia robót budowlanych praktycznie przez cały rok. Prefabrykaty dostarczane są również jako elementy wykurowane, co przyspiesza prace wykończeniowe wewnątrz obiektu – nie trzeba już czekać na odparowanie wilgoci co jest bolączką tradycyjnych prac monolitycznych.

Wspomnieć należy również o tym, że zastosowanie ścian fasadowych Pekabex wpływa pozytywnie na przyrost PUMu w obiekcie – ściany prefabrykowane są znacząco cieńsze przy zachowaniu wszystkich niezbędnych i obligatoryjnych parametrów technicznych, takich jak akustyka, ochrona ppoż. czy przepuszczalność cieplna. W efekcie, w stosunku do tradycyjnej technologii apartamenty są większe przy zachowaniu oryginalnej bryły budynku i wszystkich odległości od granic działki.

Prefabrykacja to przede wszystkim jakość. Budownictwo modułowe, którego elementy produkowane są w nowoczesnej fabryce pod ścisłym nadzorem technicznym, zapewnia bezpieczeństwo, precyzję wykonania i dbałość o każdy szczegół. Akceptowalne są co najwyżej milimetrowe błędy w rozmiarach pojedynczej ściany. W budownictwie tradycyjnym zdaje się być to po prostu niemożliwe.

Nie bez znaczenia pozostają również kwestie ekologii. Nowoczesna technologia nie powoduje zanieczyszczenia placu budowy i jego okolic, a elementy prefabrykowane można użyć ponownie (np. jako podbudowa dróg) lub poddać recyklingowi. Nadto, emisja CO2 jest znacząco obniżona, a prace montażowe generują znacząco mniej hałasu niż tradycyjne, co jest niewątpliwą zaletą, szczególnie w miejscowości takiej jak Mikołajki.

Projekt apartamentowca „Lake Park Residence” w Mikołajkach  powstającego w pierwszej linii brzegowej Jeziora Mikołajskiego realizowany jest od maja 2020 r. Poza halą garażową wykonaną w oparciu o tradycyjną technologię budowy (konstrukcje żelbetowe), wszystkie kondygnacje budynku powstają przy zastosowaniu elementów prefabrykowanych. Obecnie, na terenie inwestycji tworzona jest III kondygnacja naziemna budynku (II piętro), a pod koniec stycznia 2021 budynek osiągnie stan surowy zamknięty. Przewiduje się, że pierwsi właściciele apartamentów zamieszkają w obiekcie już na jesieni 2021 roku.

W skład 5-kondygnacyjnego apartamentowca będzie wchodzić 38 mieszkań od 33 do 78 m2. Na swoich właścicieli czeka jeszcze kilkanaście apartamentów o zróżnicowanej powierzchni z przestronnymi ogrodami lub tarasami z widokiem na jezioro i park.

Wyłącznym biurem sprzedaży projektu „Lake Park Residence” w  Mikołajkach jest firma Marshall Real Estate świadcząca usługi profesjonalnego wsparcia w procesie sprzedaży i marketingu projektów deweloperskich.

Poprzedni artykuł

Intensywna końcówka roku na placu budowy apartamentowców w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – Węgorzewie

Następny artykuł

Wyspa Sobieszewska – nieodkryte piękno polskiego wybrzeża

Zobacz również