Klienci zainteresowani zakupem apartamentu inwestycyjnego, dokonując wyboru lokalizacji, w dużej mierze zwracają uwagę na jej sezonowość, która wpływa na obłożenie lokalu. Zakupiona nieruchomość ma zazwyczaj spełniać dwie funkcje – generować przychód przez cały rok oraz umożliwiać swobodne korzystanie z apartamentu jego właścicielowi. Dotychczas, zakup lokalu w miejscowościach turystycznych kojarzony był z projektem charakteryzującym się dużą sezonowością. Dziś, coraz częściej stają się biznesem całorocznym.

 

Na obecną sytuację przełożyły się takie czynniki jak bogacenie się społeczeństwa i zmiana preferencji Polaków, którzy wypoczywają już nie tylko w szczycie sezonu letniego czy zimowego, ale także w ciągu całego roku. Na popularności zyskują przede wszystkim wyjazdy weekendowe. Dodatkowo, przede wszystkim polskie morze przyciąga rzesze turystów zza zachodniej granicy, którzy chętnie odwiedzają nasz kraj poza typowym sezonem turystycznym chcąc uniknąć tłumów. Łagodniejsze zimy oraz moda na morsowanie czy sporty zimowe także wpływają na większe obłożenie miejsc noclegowych.  To wszystko sprawia, że typowy sezon turystyczne ciągle ulega wydłużeniu.

Nowa sytuacja bezpośrednio przekłada się na wzrost zainteresowania Polaków zakupem apartamentów całorocznych w miejscowościach turystycznych. Tym bardziej, że jak podaje GUS,  w 2020 r. prawie 70 proc. obiektów turystycznych zlokalizowanych nad Morzem Bałtyckim lub pozostających w bezpośredniej bliskości morza  miała charakter sezonowy.

Dostrzega się więc wyraźną niszę wśród obiektów całorocznych.  Przeniesienie uwagi z inwestowania w nieruchomości położone w dużych kurortach nadmorskich do dotychczas mniej zatłoczonych ośrodków spotęgowała również epidemia koronawirusa. Mocno ograniczyła ona swobodę podróżowania poza granicę kraju oraz wpłynęła na docenienie przez Polaków wypoczynku w przyjaznym, krajowym otoczeniu.

Klienci rozważający zakup apartamentu w miejscowości wakacyjnej coraz częściej zwracają uwagę na inwestycje zaprojektowane tak, by ograniczyć negatywne skutki sezonowości najmu. Najczęściej, nieruchomości te zlokalizowane są w miejscach sprzyjających wypoczynkowi, ale jednocześnie zapewniających łatwy dostęp do typowej dla aglomeracji infrastruktury (kina, teatry, muzea) oraz wydarzeń kulturalnych.

Istotne pozostaje dogodne skomunikowanie inwestycji z pozostałą częścią kraju przez bliskość dużych węzłów komunikacyjnych. Czynnik ten, odgrywa szczególnie dużą rolę dla osób korzystających z usług najmu takiego apartamentu: turystów jak i gości biznesowych. Wpływ na całoroczność lokalu ma także umiejscowienia go w ramach większego kompleksu obejmującego m.in. części SPA&Wellness, restauracje czy sale konferencyjne. Dobrze, gdy obiekt funkcjonuje pod logiem znanego operatora, który prestiżem swojej marki będzie przyciągał gości przez cały rok, a swoją ofertą zachęci do pobytu również w okresie świąt czy dłuższych weekendów.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów względem posiadania apartamentu całorocznego na polskim wybrzeżu, w ofercie Marshall Real Estate można znaleźć luksusowy projekt Sol Marina. Kompleks 13 kameralnych apartamentowców, na które składają się 92 lokale to propozycja dla inwestorów poszukujących prawdziwych perełek nieruchomościowych.

Projekt zlokalizowany jest tuż przy Martwej Wiśle, w sąsiedztwie terenów Wyspy Sobieszewskiej posiadającej status wyspy ekologicznej, która formalnie stanowi dzielnicę Gdańska. Obszary słyną z istniejących tam rezerwatów krajobrazowych (Ptasi Raj, Mewia Łacha); zachowanej, naturalnej przyrody oraz szerokich i niezatłoczonych plaż pełnych bursztynów. To miejsce na spokojny, klimatyczny wypoczynek nad morzem, pełny aktywności blisko natury takich jak spacery, jazda na rowerze czy nordic walking.

Otoczenie obiektu Sol Marina sprawia, że mieszkańcy czy odwiedzający go goście mogą spędzić wyjątkowy czas pośród nienaruszonego przez człowieka środowiska nie rezygnując z luksusowych rozwiązań. A tych, w całej inwestycji jest naprawdę sporo.

Po pierwsze: prywatna marina z własnym kapitanatem

Kompleks apartamentów z prawdopodobnie najnowocześniejszą mariną nad Zatoką Gdańską czyni obiekt unikatowym. Zamiast płacić wysokie opłaty portowe, właściciele lokali będą mogli wejść w posiadanie własnej mariny. Kompleks oferuje 51 miejsc do cumowania jachtów i łodzi motorowych z pełną obsługą konserwatorską. Dodatkowo, marina posiadać będzie profesjonalną obsługę bosmańską. Nie zabraknie również szkoleń czy eventów dla wszystkich fanów żeglarstwa.

Po drugie: strefa wypoczynku

Powstający na terenie kompleksu hotel funkcjonujący pod znaną marką Grano w standardzie 4-gwiazdkowym zapewni właścicielom i gościom dostęp do strefy wellness z basenem wewnętrznym, gabinetami SPA, saunami, jacuzzi oraz siłownią.  Dodatkowo, na terenie inwestycji znajdą się również: sala klubowa, sale konferencyjne i bankietowe.

Po trzecie: wysoki standard kompleksu

Projekt architektoniczny kompleksu w naturalny sposób nawiązuje do okolicy.  Miejsce z pewnością skradnie serce niejednego miłośnika przyrody, ale również będzie synonimem elegancji i prestiżu. To projekt ekskluzywnych budynków dla osób, które cenią jakość i styl. Ich prosta, geometryczna bryła idealnie wpisuje się w nurt nowoczesnego budownictwa. Dodatkowe udogodnienia jak chociażby mobilny dostęp do apartamentów, inteligentny system sterowania ogrzewaniem czy instalacja klimatyzacji freonowej wpłyną na podniesienie komfortu wypoczynku.

Po czwarte: profesjonalna obsługa operatorska

Dla osób rozważających zakup apartamentu w celach inwestycyjnych została przygotowana oferta współpracy z doświadczonym operatorem. Usługa obejmuje wykończenie i wyposażenie apartamentu pod klucz oraz późniejsze zarządzanie nim przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań.

Postępy prac budowlanych

Stan zaawansowania budowy można ocenić na ok. 80%. Trwają ostatnie prace wykończeniowe części wspólnych wewnątrz budynków oraz zagospodarowanie terenu w tym przygotowywanie gruntu pod wewnętrzną marinę.
W sprzedaży pozostają nadal apartamenty o zróżnicowanej powierzchni od 41m2 do 89m2 z tarasami lub ogródkami.  Dużym zainteresowaniem pośród klientów cieszą się prywatne miejsca w marinie wewnętrznej. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie prac budowlanych zostało przewidziane na początek II Q 2021 r. W planach dewelopera jest rozpoczęcie budowy kolejnych etapów projektu Sol Marina.