W jaką nieruchomość w Zakopanem warto zainwestować?

Największą popularnością wśród kupujących cieszą się niezmiennie apartamenty z sypialnią oraz salonem z aneksem kuchennym. Najczęściej wybierane oferty przez naszych Klientów dotyczą lokali o powierzchni od 30 m2 do 45 m2. Klienci dokonujący zakupu z myślą o generowaniu jak największych zysków z najmu krótkoterminowego sugerują się lokalizacją, metrażem oraz ofertą rekreacyjną na terenie obiektu. Niemal standardem staje się strefa jacuzzi i saun oraz siłownia.

Rynek nieruchomości inwestycyjnych kształtują zmieniające się oczekiwania najemców. Długie weekendy, urlopy, ferie czy święta chętnie spędzamy w większym gronie – rodziny czy znajomych. Na okres pobytów, klienci często poszukują więc większych apartamentów, w których w komfortowych warunkach mogą spędzić czas z najbliższymi. Cechą charakterystyczną pożądanych nieruchomości są 3 bądź 4 sypialnie, przestronny salon z aneksem kuchennym oraz dwie łazienki, które są absolutnym standardem. Taki typ apartamentów oferuje możliwość noclegu ok. 8-10 osobom.

Propozycji większych apartamentów niestety wciąż na rynku nie jest zbyt wiele, a zainteresowanie nimi jest wysokie. Można uznać, że jest to niejako nisza na Podhalu, co wydaje się być okazją dla inwestorów. Mimo powszechnej opinii, zakup apartamentu w formie domu często nie wiąże się z większym nakładem finansowym w stosunku do luksusowego apartamentu na terenie Zakopanego czy Kościeliska, a trafia do innej, szerokiej i może nieco pominiętej grupy odbiorców. Należy pamiętać, że wynajem dużej powierzchni wiąże się z większymi kosztami dla najemcy. Mimo to, jest to bardzo atrakcyjna oferta dla grup znajomych czy rodzin, wśród których koszty rozkładają się na większą liczbę osób.

Inwestycje, które już w 2024 r. wzbogacą noclegową ofertę Podhala

W 2024 r. zostaną ukończone dwa projekty osady domów, które skradną serce niejednego miłośnika przyrody i niebanalnych rozwiązań architektonicznych. W pierwszym z nich, powstającym w dzielnicy Groń w Kościelisku, zastosowano duże przeszklenia, które otwierają wnętrze budynków na niesamowitą panoramę Tatr Zachodnich. Wnętrza są jasne i przestronne, a duże okna pozwalają na doświetlenie pomieszczeń i podkreślenie piękna krajobrazu.

Projekt zakłada powstanie dwudziestu trzech domów mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchniach ok. 90 m2 wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz jednego budynku usługowo – mieszkalnego przeznaczonego na strefę Wellness i bawialnię dla dzieci. Na terenie inwestycji przewidziano czterdzieści miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. W północno – wschodnim narożniku działki zlokalizowano duży plac zabaw.

Drugi projekt – Cyrhla Villas w Zakopanem, swoją architekturą mocno nawiązuje do tradycyjnej, podhalańskiej architektury. Wszechobecne drewno, bogate zdobienia i charakterystyczne sklepienia dachów wprowadzą nas w klimat gór. Na terenie inwestycji znajdziemy strumyk, las oraz dużą zieloną przestrzeń przeznaczoną do rekreacji.

W każdym z 12 apartamentów w pełni wykończonych i wyposażonych, zlokalizowanych się w 6 domach, znajdzie ponad 40-metrowy, widokowy taras z własną gorącą banią. Miejsce z pewnością będzie doceniane szczególnie po całodziennych szaleństwach na okolicznych stokach narciarskich.

Projekt Cyrhla Villas w Zakopanem został stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi, oferując im przestronne apartamenty oraz wiele udogodnień, takich jak:

  • plac zabaw, który zawiera naturalną ściankę wspinaczkową i tunele, liny i liany, górkę do zjeżdżania na sankach zimą;
  • sauna,
  • wiata piknikowa,
  • domki na drzewach wraz z trampolinami wbudowanymi w ziemię oraz siatkami przy domkach,
  • huśtawki do bujania,
  • szałas nad potokiem,
  • szopa ogrodowa, która ma na celu edukowanie dzieci w zakresie praktycznej pracy w ogrodzie.

Jeśli planujesz zakup apartamentu w Zakopanem, zapraszamy do kontaktu z Marshall Real Estate.