Komfort, elegancja i nowoczesna architektura to określenia, które w prosty sposób opisują projekt apartamentowców realizowany w północnej części Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Powstaje z myślą o tych, którzy pragną zamieszkać w otoczeniu wyjątkowej natury, nie rezygnując z łatwego dostępu do miejskich udogodnień.

Inwestycja Zamkowa Park zlokalizowana między ulicą Nadbrzeżną, Fryderyka Chopina i 3 Maja to z pewnością najbardziej prestiżowy adres w Węgorzewie! Mimo położenia w samym sercu miasta, z okien apartamentów rozciąga się widok na zielony skwer i rzekę Węgorapę. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się popularny turystycznie Port Keja, z którego można wyruszyć szlakiem wodnym – Kanałem Węgorzewskim (ok. 920m długości) do jednego z  najpiękniejszych polskich jezior – Jeziora Mamry. Sam port to miejsce tętniące życiem szczególnie w sezonie żeglarskim.

To właśnie tutaj można wyczarterować jacht, zacumować własną łódź czy skorzystać z licznych atrakcji wodnych. Piękne krajobrazy oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna wpływają na rosnącą popularność położonego na początku Szlaku Wielkich Jezior – Węgorzewa. Wszystko to, zachęca do zatrzymania się w mieście na dłużej.

Kameralny projekt apartamentowców

Zamkowa Park to propozycja zarówno dla osób planujących osiedlić się w Węgorzewie na stałe jak i tych, którzy na mazurach odnajdują swój drugi dom. Projekt przewiduje budowę trzech kameralnych apartamentowców w dwóch etapach. Aktualnie, realizowany jest pierwszy z nich, a jego ukończenie przewiduje się już na IV Q 2021 r. W budynku, zaplanowano 14 apartamentów o powierzchni od 64 m2 do 102-metrowych penthouse’ów wraz z tarasami o powierzchni blisko 70 m2. Ze względu na metraż, lokale oferują duże możliwości adaptacji pomieszczeń dostosowane do potrzeb przyszłych właścicieli. Niezaprzeczalnym atutem inwestycji są również panoramiczne przeszklenia oferujące idealne doświetlenie oraz widok na panoramę miasta. Dodatkowo, w kompleksie zaplanowano powstanie aż 56 miejsc parkingowych (w tym w garażu podziemnym) oraz 46 komórek lokatorskich.

Postęp prac budowlanych

Przygotowanie terenu inwestycji do startu budowy rozpoczęło się pod koniec 2020 r. Następnie, zostały wykonane prace budowlane obejmujące wykopy pod pierwszy z trzech zaplanowanych budynków (budynek „A”), wylanie płyty fundamentowej oraz powstanie ścian hali garażowej. Aktualnie, prowadzone są prace na I kondygnacji mieszkalnej. Planuje się, że pod koniec marca 2021 ukończone zostanie pierwsze piętro budynku, a już w czerwcu budowa osiągnie stan surowy otwarty. Na przełomie kwietnia/maja rozpocznie się budowa budynków B i C, których zakończenie planowane jest na II Q 2022 r.